Захист та охорона

Дозвіл на перевезення через митний кордон України зброї та бойових припасів громадянами України

Плануючи перетнути митний кордон України зі зброєю громадяни України мають отримати для цього дозвіл. Видача дозволів на перевезення вогнепальної зброї, бойових припасів до неї, основних частин зброї, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, а також пристроїв та патронів до них здійснюється Національною поліцією України.

Дозвіл на перевезення вогнепальної зброї, боєприпасів, основних частин зброї, пристроїв та патронів

Для здійснення перевезення вогнепальної зброї, боєприпасів, основних частин зброї, пристроїв та патронів необхідно отримати спеціальний дозвіл від Національної поліції.

Матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

Громадяни України, які звільнилися з військової строкової служби, мають право на отримання матеріальної допомоги. Для цього необхідно звернутись до військового комісаріату, у якому громадянин знаходиться на обліку, з встановленим переліком документів. Подані документи передаються військовим комісаріатом до органу соціального захисту населення, на підставі яких і здійснюється виплата матеріальної допомоги.

Дублікат посвідчення про приписку

У разі втрати посвідчення про приписку призовнику видається дублікат. Видача дубліката посвідчення про приписку проводиться за письмовою заявою призовника, в якій зазначаються обставини втрати.

Виключення з військового обліку громадян

Виключення з військового обліку призовників і військовозобов’язаних у районних (міських) військових комісаріатах здійснюється за їх особистої присутності. При цьому взяття на військовий облік, зняття або виключення з нього здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України та військово-облікових документів. Виключення з військового обліку осіб, які за рішенням суду визнані недієздатними, оголошені померлими (які пропали безвісти) або засуджені до позбавлення волі, здійснюється без їх особистої присутності.

Взяття на військовий облік призовників

Громадяни призовного віку, який в Україні становить з 17 до 27 років, мають стати на військовий облік. Для цього отримавши повістку від військових комісаріатів, такі громадяни зобов’язані прибути на призовні дільниці в строки, вказані в повістках, маючи при собі необхідний перелік документів.

Взяття на військовий облік військовозобов’язаних

Облік військовозобов’язаних ведеться з метою забезпечення контролю за виконанням громадянами України військового обов’язку і дотриманням установлених Правил військового обліку громадян України, а також своєчасного оформлення бронювання за народним господарством кваліфікованих робітників.
Для взяття на військовий облік усі військовозобов’язані зобов’язані особисто прибути до районних (міських) військових комісаріатів за місцем проживання та подати заяву на ім’я військового комісара про взяття їх на військовий облік.

Зняття з військового обліку призовників

Для зняття з військового обліку призовникам потрібно особисто з’явитися в районний військовий комісаріат і подати письмову заяву з вказанням причини зняття з військового обліку та точну адресу нового місця проживання, і у разі потреби подати відповідні документи.

Направлення на проходження альтернативної (невійськової) служби

Громадяни України, виконання військового обов’язку для яких суперечить їхнім релігійним переконанням вони належать до діючих релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, мають право на проходження альтернативної (невійськової) служби. Для її проходження потрібно звернутись до місцевої державної адміністрації для отримання відповідного направлення.