Імпорт та Експорт

Внесення оновленої інформації до Державного реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі

Для оновлення інформації, яка міститься у Державному реєстрі імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі суб’єкту господарювання необхідно подати Мінекономіки за встановленою формою необхідні відомості та супровідний лист, підписаний уповноваженою особою суб’єкта господарювання.

Надання відомостей з Державного реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі

Для отримання відомостей з Державного реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі суб’єкт господарювання може звернутися з письмовим запитом до Мінекономіки, яке протягом семи робочих днів з дня отримання запиту надає у письмовій формі суб’єкту господарювання запитувані відомості з Реєстру.

Внесення відомостей до Державного реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі

Підприємствто, яке проводить діяльність у сфері виробництва чи поставки в Україну продукції оборонного призначення, на добровільних засадах може надати відомості для включення його до Державного реєстру імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі. Відомості подаються Мінекономіки із супровідним листом, підписаним уповноваженою особою суб’єкта господарювання.

Дозвіл на реекспорт товарів українського походження

Для здійснення діяльності, пов’язаної з реекспортом товарів українського походження, підприємству необхідно отримати дозвіл на це. Для цього заява разом з переліком документів подається до Міністерства розвитку економіки, торгівлі, сільського господарства України.

Видача ліцензії на везення в Україну цукру-сирцю з тростини

Для можливосі везення в Україну цукру-сирцю з тростини в межах тарифної квоти необхідно отримати ліцензію на таку діяльність. Для одержання такої ліцензії необхідно звернутися із заявою та певним пакетом документів до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яке приймає рішення про видачу ліцензії або про її відмову у строк, що не перевищує 30 днів від дати реєстрації заявки.

Висновок на здійснення тимчасового ввезення/вивезення товарів військового призначення або подвійного використання

Документом, який надає право на тимчасове ввезення або вивезення товарів, є висновок, який оформляється та видається Державною службою експортного контролю України після розгляду необхідного пакету документів.

Висновок на проведення переговорів щодо укладення зовнішньоекономічних договорів про експорт товарів, на поставки яких до відповідної іноземної держави встановлено часткове ембарго

Висновок видається Державною службою експортного контролю України та засвідчує право на проведення переговорів, пов’язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів про міжнародні передачі товарів військового призначення або про експорт товарів подвійного використання та інших товарів до держав, стосовно яких установлено часткове ембарго.

Міжнародний імпортний сертифікат або інший документ про державні гарантії (зобов’язання) щодо використання у заявлених цілях товарів

Міжнародний імпортний сертифікат — це документ який підтверджує зобов’язання українського імпортера імпортувати товари в Україну, а у разі, коли товари не будуть імпортовані в Україну, не направляти їх в інше місце без відповідного дозволу.
Якщо умовою поставки товарів в Україну є оформлення українською стороною інших державних гарантій чи зобов’язань щодо використання імпортованих товарів у заявлених цілях, такі гарантії чи зобов’язання можуть бути оформлені як додаток до міжнародного імпортного сертифіката або як окремий документ.
Міжнародні імпортні сертифікати та інші документи видає Державна служба експортного контролю України.

Дозвіл на здійснення експорту/імпорту товарів військового призначення або подвійного використання

Експорт та імпорт товарів може здійснюватися суб’єктами підприємницької діяльності за наявності відповідного дозволу, що видається Державною службою експортного контролю України. Розгляд заяв суб’єктів щодо експорту товарів до держав, стосовно яких встановлено часткове ембарго або обмеження на експорт, виходячи з міжнародних зобов’язань України чи інтересів національної безпеки, здійснює Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Ліцензія на експорт товарів

Відповідно до українського законодавства діяльність з експорту товарів здійснюється за наявності спеціальної ліцензії. Рішення про її видачу приймає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.