Поводження з відходами

Висновків на перевезення відходів Зеленого переліку

Для перевезення через митний кордон України відходів необхідно отримати висновок Міндовкілля.
Цей документ є підтвердженням, що відходи є безпечними, включені до Зеленого переліку і їх перевезення не суперечить Базельській конвенції.

Реєстрові карти об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів

Реєстрова карта об’єктів утворення, оброблення та утилізації відходів – це офіційний документ, який погоджується в Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та затверджується обласною державною адміністрацією. Для її затвердження необхідно звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги.

Затвердження паспорта місць видалення відходів

У сфері поводження з відходами підприємство у процесі господарської діяльності має забезпечувати повний збір, належне зберігання та недопущення знищення і псування відходів, здійснювати контроль за станом місць чи об’єктів розміщення власних відходів, вести первинну документацію та укладати угоди з відповідними організаціями на збір та їх утилізацію. Окрім цього, в обов’язки підприємства входить, серед іншого, ведення спеціального паспорта місця видалення відходів.

Акт обстеження спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств на їх відповідність вимогам Закону України „Про металобрухт”

Для здійснення операцій з металобрухтом суб’єкт господарювання повинен отримати акт обстеження місцевими державними адміністраціями спеціалізованих підприємств, їх приймальних пунктів і спеціалізованих металургійних переробних підприємств на їх відповідність вимогам Закону України «Про металобрухт».

Ліцензія на переробку, зберігання радіоактивних відходів

Право на переробку та зберігання радіоактивних відходів мають підприємства, що отримали відповідну ліцензію. Для її отримання необхідно подати до Державної інспекції ядерного регулювання України заяву про отримання ліцензії та перелік документів.

Ліцензія на етап життєвого циклу сховища для захоронення радіоактивних відходів

Ліцензію на провадження діяльності сховища для захоронення радіоактивних відходів може отримати лише експлуатуюча організація, або оператор. Експлуатуючою організацією називається юридична особа, що призначена державою для здійснення діяльності на окремих етапах життєвого циклу сховища – вибір майданчика, проектування, будівництво, експлуатація, закриття. Експлуатуюча організація зобов’язана належним чином забезпечувати ядерну та радіаційну безпеку, фізичний захист сховища для захоронення РАВ на всіх етапах його життєвого циклу і несе відповідальність за ядерну шкоду.

Переоформлення ліцензії на діяльність з поводження з небезпечними відходами

Для переоформлення ліцензії на діяльність, що пов’язана з поводженням з небезпечними відходами, ліцензіат повинен подати до Міністерства енергетики та захисту довкілля України заяву про переоформлення ліцензії та
документи, що підтверджують наявність підстав для переоформлення.

Ліцензія на поводження з небезпечними відходами

Право на поводження з небезпечними відходами мають підприємства, що отримали відповідну ліцензію. Для її отримання необхідно подати до Міністерства енергетики та захисту довкілля України заяву та перелік документів.

Анулювання ліцензії на поводження з небезпечними відходами

Щоб анулювати ліцензію на діяльність, що пов’язана з поводженням з небезпечними відходами, підприємству слід звернутися із заявою про анулювання ліцензії до Міністерства енергетики та захисту довкілля України.