Ветерани та учасники бойових дій

Одноразова грошова допомога у разі інвалідності волонтера

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій та збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога. Для її отримання необхідно звернутись до суб’єкта надання адміністративних послуг із відповідним пакетом документів.

Одноразова грошова допомога військовослужбовцям, військовозобов’язаним та резервістам, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві

У разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, члени сім’ї, батьки та утриманці таких осіб мають право на отримання одноразової грошової допомоги. Для її отримання потрібно звернутись до військового комісаріату за місцем проживання (перебування) з необхідним пакетом документів.

Видача нового посвідчення “Постраждалий учасник Революції Гідності” у зв’язку з його непридатністю або втратою

Якщо посвідчення стало непридатним або втрачене, за заявою постраждалого учасника Революції Гідності видається нове посвідчення. Посвідчення постраждалим учасникам Революції Гідності видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у місті) рад (далі – органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування постраждалого учасника Революції Гідності.

Позбавлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності за заявою особи

Для надання або позбавлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності особи звертаються з відповідними заявами до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування.

Видача нового посвідчення жертви нацистських переслідувань

Жертви нацистських переслідувань – особи, які в роки Другої світової війни постраждали від нацистських переслідувань з мотивів політичного, національного і релігійного характеру, ворожого ставлення до націонал-соціалізму.
Жертвам нацистських переслідувань видаються відповідні посвідчення. Якщо посвідчення стало непридатним для користування або було втрачене, за заявою власника видається нове посвідчення.

Надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності

Підставою для надання особі статусу постраждалого учасника Революції Гідності є включення особи до одного з переліків осіб, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), затверджених МОЗ в установленому порядку. Для надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності особи, які включені до переліку осіб, звертаються з відповідними заявами до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування.

Статус учасника бойових дій

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час. Для отримання статусу учасника бойових дій командир (начальник) військової частини (органу, підрозділу) або інший керівник підприємства, установи та організації, або безпосередньо сам учасник має звернутись до комісії, утвореної при відповідному державному органі, з необхідним пакетом документів.

Встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я

Для встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, одержаними особами від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння особі потрібно звернутись до Мінветеранів із встановленим пакетом документів. Подані документи розглядаються на міжвідомчій комісії, утвореній Мінветеранів.