Соціальні допомоги та послуги

Забезпечення дитини реабілітаційними послугами

Для того, щоб забезпечити дитину реабілітаційними послугами, одному з її батьків чи її законному представнику потрібно звернутись до одного із можливих суб’єктів надання послуги залежно від місця реєстрації або фактичного місця проживання дитини із заявою про направлення її до реабілітаційної установи та необхідним пакетом документів.

Направлення на оздоровлення та відпочинок до ДПУ “МДЦ “Артек” і УДЦ “Молода гвардія”

Для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, Держава вживає заходів з оздоровлення і відпочинку таких дітей в дитячих оздоровчих таборах ДПУ “МДЦ “Артек” і ДЦ “Молода гвардія”.
Дитина віком від 7 до 18 років забезпечується такою путівкою до зазначених дитячих центрів за рахунок бюджетних коштів один раз на рік.

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Торгівля людьми — це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги за допомогою.

Відшкодування витрат та збитків, пов’язаних з використанням військовослужбовцями Національної гвардії транспортних і плавучих засобів фізичних або юридичних осіб

У разі якщо ваше майно було використано для припинення злочину, проїзду до місця події, стихійного лиха, супроводження до лікувальних закладів осіб, які потребують термінової медичної допомоги, для переслідування правопорушників та їх супроводження або конвоювання до органів Національної поліції, ви маєте право на отримання відшкодування витрат та збитків. Для цього потрібно звернутись до Головного управління Національної гвардії або до органу військового управління оперативно-територіального об’єднання, з’єднання, військової частини (підрозділу) з необхідним пакетом документів.

Одноразова грошова допомога членам сім’ї померлого медичного працівника у разі його смерті, що настала внаслідок інфікування коронавірусною хворобою

У разі смерті медичного працівника, що настала внаслідок його інфікування коронавірусною хворобою під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, члени сім’ї, батьки, утриманці померлого медичного працівника мають право на отримання одноразової грошової допомоги. Для цього потрібно звернутись до органів Фонду соціального захисту населення з відповідним пакетом документів особисто чи через представника.

Страхова виплата медичному працівнику у зв’язку з інфікуванням корановірусною хворобою

Медичні працівники, яким встановлено групу інвалідності або ступінь втрати працездатності протягом одного календарного року внаслідок захворювання на коронавірусну хворобу, що настало під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, мають право на отримання страхової виплати. Для цього потрібно звернутись до органів Фонду соціального захисту населення з відповідним пакетом документів особисто чи через представника.

Одноразова допомога ФОПам та найманим працівникам під час карантину

Застраховані особи, які є найманими працівниками юридичних осіб або ФОП, діяльність яких проводиться в регіонах з “червоною” зоною та яка тимчасово зупинена внаслідок карантину, мають право на отримання 8000 грн одноразової допомоги від держави. Така виплата здійснюється на підставі заяви, поданої в електронній формі через портал Дія або застосунок Дія. Якщо регіон, де проводиться діяльність було віднесено до “червоної” зони протягом лютого-березня 2021 року, — подати заяву можна до 18 травня 2021 включно.

Статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського

Статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, що постійно проживають, постійно працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка.

Рішення про надання соціальної послуги консультування

Особи або сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають право на отримання соціальної послуги консультування. Для прийняття відповідного рішення про надання соціальної послуги потрібно звернутись до органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) особи, що потребує у такій соціальній послузі.