Виборчий процес

Реєстрація представника партії у Центральній виборчій комісії

Реєстрація представника партії у Центральній виборчій комісії здійснюється Центральною виборчою комісією за заявою політичної партії та у разі надання необхідних документів. У разі якщо підстав для відмови немає, ЦВК реєструє представника партії та видає йому посвідчення встановленого зразка.

Реєстрація представника з правом дорадчого голосу, який уповноважений представляти інтереси організації партії у територіальній виборчій комісії під час виборчого процесу

Реєстрація представника з правом дорадчого голосу, який уповноважений представляти інтереси організації партії у територіальній виборчій комісії під час виборчого процесу, здійснюється територіальною виборчою комісією за умови подання усіх необхідних документів. У разі якщо підстави для відмови у реєстрації відсутні, територіальна виборча комісія реєструє такого представника та видає відповідне посвідчення.

Реєстрація офіційних спостерігачів від партій, кандидатів на пост Президента України

Реєстрація офіційних спостерігачів від партій, кандидатів на пост Президента України здійснюється окружною виборчою комісією у разі подання всіх необхідних документів уповноваженим представником партії, кандидатом на пост Президента України. У разі якщо підстави для відмови у реєстрації відсутні, окружна виборча комісія реєструє офіційних спостерігачів та видає їм посвідчення встановленого зразка.

Реєстрація офіційних спостерігачів на місцевих виборах

Реєстрація офіційних спостерігачів на місцевих виборах здійснюється територіальною виборчою комісією за умови подання необхідних документів. У разі якщо підстави для відмови відсутні, територіальна виборча комісія реєструє офіційних спостерігачів та видає їм посвідчення встановленого зразка.

Реєстрація довіреної особи кандидата у народні депутати України

Реєстрація довіреної особи кандидата у народні депутати України здійснюється Центральною виборчою комісією за заявою кандидата у народні депутати України. У разі якщо підстав для відмови немає, ЦВК реєструє довірену особу та видає їй посвідчення за встановленою формою.

Реєстрація кандидатів у депутати місцевої ради

Реєстрація кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад здійснюється територіальною виборчою комісією за умови подання усіх необхідних документів. У разі якщо підстави для відмови відсутні, територіальна виборча комісія реєструє кандидатів та видає їм посвідчення встановленого зразка.

Реєстрація кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови

Реєстрація кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови здійснюється відповідною сільською, селищною або міською виборчою комісією за умови подання усіх необхідних для прийняття рішення документів та сплати грошової застави. У разі якщо підстави для відмови відсутні, виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови та видає йому відповідне посвідчення.

Зміна виборчої адреси

Зміна виборчої адреси здійснюється шляхом звернення до регіонального представництва Центральної виборчої комісії із заявою встановленого зразка та необхідними документами. У разі якщо підстави для відмови у зміні виборчої адреси відсутні, приймається рішення про зміну виборчої адреси, про що заявник повідомляється письмово.

Реєстрація кандидата на пост Президента України

Реєстрація кандидата на пост Президента України здійснюється Центральною виборчою комісією за заявою такого кандидата або рішенням з’їзду політичної партії та у разі надання необхідного пакету документів та сплати необхідного внеску. У разі якщо підстави для відмови у реєстрації кандидата відсутні, Центральна виборча комісія приймає рішення про реєстрацію особи кандидатом на пост Президента України та видає такому кандидату відповідне посвідчення.

Реєстрація кандидатів у народні депутати України

Реєстрація кандидатів у народні депутати України здійснюється Центральною виборчою комісією у разі подання партією повного пакету документів. У разі якщо підстави для відмови у реєстрації відсутні, ЦВК приймає рішення про реєстрацію кандидатів та видає їх посвідчення встановленого зразка.