Реєстрація місця проживання

Реєстрація місця проживання дитини до 14 років

Для реєстрації місця проживання дитини, батькам дається три місяці з дня народження дитини. Для цього батькам дитини потрібно звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги за місцем проживання з відповідним пакетом документів.

Реєстрація місця перебування

Реєстрація місця перебування особи – внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції.
Особи, які не проживають за зареєстрованим місцем проживання більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов’язані письмово повідомити відповідному органу реєстрації про своє місце перебування.

Зняття з реєстрації місця проживання

У разі виникнення необхідності зняття з реєстрації місця проживання необхідно звернутись до органів місцевого самоврядування або через центр надання адміністратвних послуг за місцем проживання. Наразі існує можливість реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації за попередньою адресою. Тобто при переїзді на нове місце проживання достатньо звернутися до відповідного органу реєстрації за новим місцем проживання і подати заяву на реєстрацію. Там ви отримаєте дві послуги відразу – зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання і реєстрацію за новим. А місцевий орган влади за попереднім місцем проживання буде повідомлено про те, що особа там більше не проживає.

Довідка про зняття з реєстрації місця проживання

Зняття з реєстрації – внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру. Для отримання довідки про зняття з реєстрації місця проживання необхідно звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги.

Реєстрація місця проживання/Зміна реєстрації місця проживання (прописка)

Місцем постійного проживання закон вважає адресу, за якою людина проживає більше шести місяців на рік. Відповідно до законодавства, особі, яка знялася з реєстрації в одному місці, надається тридцять календарних днів на те, щоб зареєструватися в іншому. Існує можливість одночасної реєстрації місця проживання особи із зняттям з попереднього місця його проживання. Реєстрація здійснюється органами місцевого самоврядування, у тому числі через центр надання адміністративних послуг, відповідно до місця проживання особи.