Громадські об'єднання та неприбуткові організації

Дозвіл на створення органу самоорганізації населення

У разі необхідності створення органу самоорганізації населення, необхідно отримати дозвіл на створення органу самоорганізації населення, який надається сільською, селищною, міською, районною у місті (у разі її створення) радою.
Питання про створення органу самоорганізації населення, внесене на розгляд сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, розглядається на найближчому засіданні відповідної ради за участю членів ініціативної групи зборів (конференції) жителів за місцем проживання.

Внесення змін до Положення про орган самоорганізації населення

У разі необхідності внесення змін до Положення про орган самоорганізації населення, такі зміни необхідно зареєструвати. Громадське об’єднання повідомляє про внесення змін до статуту громадського об’єднання, зміни у складі керівних органів громадського об’єднання, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, зміну місцезнаходження громадського об’єднання протягом 60 днів з дня прийняття відповідного рішення.

Документи з реєстраційної справи

Для того, щоб отримати документи, що містяться в реєстраційній справі, юрособі або громадському формуванню, що не має статусу юрособи, необхідно звернутися до Міністерства юстиції України із запитом про надання необхідних документів.

Реєстрація рішення про відміну рішення про припинення всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців

Якщо всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців зареєстрували рішення про припинення діяльності, а потім скасували його, це потрібно відобразити у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Для цього необхідно подати до територіального органу Міністерства юстиції примірник оригіналу або копію рішення учасників юридичної особи.

Реєстрація втрати чинності символіки громадських формувань

Громадське об’єднання із статусом юридичної особи може мати власну символіку, яка підлягає державній реєстрації. У разі втрати чинності символіки до Міністерства юстиції україни подається оригінал або нотаріально засвідчена копія рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про втрату чинності символіки. До Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань вноситься запис про це.

Реєстрація символіки громадських формувань

Громадське об’єднання із статусом юридичної особи може мати власну символіку, яка підлягає державній реєстрації. Для цього заява разом з переліком документів подається до Міністерства юстиції України.

Реєстрація змін до відомостей про символіку громадських формувань

Громадське об’єднання із статусом юридичної особи може мати власну символіку та має право змінювати її, що підлягає реєстрації. Державна реєстрація змін до відомостей про символіку, що містяться в Єдиному державному реєстрі, здійснюється Міністерством юстиції України на підставі заяви.

Державна реєстрація припинення постійно діючого третейського суду

Для припинення постійно діючого третейського суду представник всеукраїнської організації, яка є засновником цього суду, звертається з заявою до Міністерства юстиції України. Якщо підстав для відмови немає, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань вноситься запис про державну реєстрацію припинення третейського суду.