Будівництво та нерухомість

Присвоєння адреси об’єкту будівництва та об’єкту нерухомого майна до набрання чинності Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна

У разі коли замовнику будівництва надано будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження до набрання чинності Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367, замовник будівництва або його уповноважена особа може звернутися до відповідного уповноваженого органу із заявою про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна або об’єкту будівництва.

Присвоєння адреси самочинно збудованому об’єкту нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду

Присвоєння адреси самочинно збудованому об’єкту нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду, приймається уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня отримання заяви від замовника будівництва або його уповноваженої особи.

Зміни до декларації про початок виконання будівельних робіт

У разі коли право на будівницвто об’єкта передано іншому замовнику або якщо змінено осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт або у разі зміни/присвоєння адреси об’єкта будівництва чи виявлення технічної помилки в документації суб’єкту господарювання потрібно внести зміни до декларації про початок виконання будівельних робіт.

Повідомлення про відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди

Відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди містобудівній документації, будівельним нормам визначається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або в окремому випадку районною державною адміністрацією. Для визначення такої відповідності замовнику необхідно звернутись до вказаних органів із заявою та відповідним пакетом документів.

Декларація про готовність об’єкта до експлуатації (щодо об’єктів СС1, збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення)

Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт здійснюється на основі результатів технічного обстеження безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет.

Внесення змін до містобудівних умов та обмежень на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення

У разі виникнення підстав для внесення змін до містобудівних умов та обмежень, замовнику або уповноваженій ним особі (згідно з довіреністю) потрібно звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги із заявою про внесення змін до містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки для проектування об’єкта будівництва разом з іншими підтвердними документами.

Внесення змін до паспорта прив’язки ТС на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення

Якщо ви вирішили змінити естетичний вигляд тимчасової споруди, необхідно внести зміни до паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності. Для цього вам потрібно звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги з відповідним пакетом документів.

Надання містобудівних умов та обмежень на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення

Для проєктування об’єкта будівництва на території зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення фізична або юридична особа повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва. Для їх отримання необхідно звернутися до Державного агентства з управління зоною відчуження з заяваю та відповідним пакетом документів.

Включення до переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва

Експертна організація, що здійснює експертизу проектів будівництва повинна відповідати визначеним Мінрегіоном критеріям та бути включеною до переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва.

Внесення змін до переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва

У разі необхідності внесення змін до інформації яка міститься у переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва, експертна організація повиння їх викласти у щоквартальній інформації, яка подається експертними організаціями або у листі Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України або саморегулівної організації щодо включення її до Переліку з наданням підтвердних документів.