Нерухоме майно

Присвоєння адреси об’єкту будівництва та об’єкту нерухомого майна до набрання чинності Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна

У разі коли замовнику будівництва надано будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження до набрання чинності Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367, замовник будівництва або його уповноважена особа може звернутися до відповідного уповноваженого органу із заявою про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна або об’єкту будівництва.

Присвоєння адреси самочинно збудованому об’єкту нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду

Присвоєння адреси самочинно збудованому об’єкту нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду, приймається уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня отримання заяви від замовника будівництва або його уповноваженої особи.

Зміна адреси об’єкта нерухомого майна

Якщо власниками (співвласниками) об’єкта нерухомості, якому присвоєно адресу, вирішено здійснити об’єднання, поділ об’єкта нерухомого майна або виділення частки з об’єкта нерухомого майна, потрібно змінити адресу такого об’єкта нерухомого майна. Для цього необхідно звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги з пакетом документів.

Виписка із погосподарської книги

Якщо потрібно здійснити державну реєстрацію прав на об’єкт нерухомого майна, що був закінчений будівництвом до 5 серпня 1992 року та розташований на території сільської, селищної чи міської ради, якою здійснювалося ведення погосподарського обліку, вам потрібно отримати у такої ради виписку із погосподарської книги.

Заборона вчинення реєстраційних дій

Вчинення реєстраційних дій щодо щодо об’єкта нерухомого майна може заборонятися на підставі заяви власника цього майна. Заборона вчинення реєстраційних дій реєструється державним реєстратором у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Інформація з Єдиного реєстру об’єктів державної власності

Для того, щоб одержати інформацію з Єдиного реєстру об’єктів державної власності, потрібно надіслати запит до Фонду державного майна України. Запит повинен містити обґрунтування мети отримання послуги, опис інформації, яку необхідно отримати про конкретний об’єкт, та відомості, що ідентифікують цей об’єкт.

Присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна

Адресою об’єкта нерухомого майна є унікальна структурована сукупність реквізитів, що використовуються для ідентифікації об’єкта та визначення місця його розташування на місцевості. Замовник будівництва протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі відповідного сертифіката забезпечує направлення в електронній формі повідомлення про прийняття в експлуатацію об’єкта нерухомого майна відповідному уповноваженому органу з присвоєння адреси. За присвоєння адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна плата не стягується.

Зміни до записів Держреєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Підставою для внесення змін до запису Держреєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень є виявлення помилки. Вона виправляється державним реєстратором на підставі заяви особи, відомості про речові права, обтяження речових прав якої містять таку помилку.

Інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Для отримання відомостей про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єктів та суб’єктів цих прав, що містяться у Державному реєстру речових прав на нерухоме майно, необхідно звернутись до Міністерства юстиції України із заявою та документом, що підтверджує сплату вартості надання адміністративної послуги.

Держреєстрація обтяжень речових прав на нерухоме майно

Державна обтяжень речових прав на нерухоме майно проводиться державним реєстратором незалежно від місцезнаходження нерухомого майна. За результатами реєстрації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно вноситься відповідний запис, а заявник отримує витяг з реєстру.