Рішення про розв’язання спору між батьками щодо визначення або зміни імені, прізвища, по батькові дитини

Законодавством України встановлено, що ім’я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Вибір прізвища, імені та по батькові дитини здійснюється за взаємною згодою батьків. Водночас у разі виникнення спору необхідно звернутись до служби у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою та необхідний пакет документів. За результатами розгляду районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади приймає рішення про розв’язання спору між батьками щодо визначення або зміни імені, прізвища, по батькові дитини.

Умови та випадки надання послуги

Для розв’язання спору, що виник між батьками, щодо визначення імені, прізвища, по батькові дитини, один з батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини із заявою та відповідним пакетом документів.Служба у справах дітей з метою вивчення ситуації та підготовки висновку щодо визначення або зміни прізвища, імені та по батькові дитини проводить бесіду з матір’ю, батьком та дитиною, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може висловити свою думку.
Рішення органу опіки та піклування про розв’язання спору між батьками щодо визначення або зміни імені, прізвища, по батькові дитини приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади з урахуванням висновку служби у справах дітей.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява | Довідка з місця реєстрації (проживання) | Копія паспорта громадянина України | Копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності)

Строки

Засідання комісії проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць: У місячний строк

Результати

Рішення про розв’язання спору між батьками щодо визначення або зміни імені, прізвища, по батькові дитини

Вартість

Засідання комісії проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць: Безоплатне надання

Міністерство соціальної політики України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии