Рішення про способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. Той із батьків, із ким проживає дитина, не має права перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні. У разі виникнення спору між батьками про участь у виховані дитини того з батьків, хто проживає окремо, потрібно звернутись до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини із заявою та необхідним пакетом документів.

Умови та випадки надання послуги

У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один із батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини заяву та необхідний пакет документів.Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, у разі можливості з іншими родичами дитини, а також звертається до соціального закладу та/або фахівця із соціальної роботи щодо забезпечення проведення оцінки потреб батьків з метою встановлення здатності матері, батька виконувати обов’язки щодо виховання дитини та догляду за нею.До уваги беруться ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров’я дитини, факти вчинення домашнього насильства стосовно дитини або за її присутності та інші вагомі обставини.
Після з’ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей складає висновок.Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї, встановлюються рішенням районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади з урахуванням висновку служби у справах дітей.Для отримання послуги подається заява, в якій зазначаються причини необхідності надання грошової допомоги (викладаються в довільній формі та підтверджуються відповідними документами) та реквізити рахунка, відкритого в банківській установі.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява | Довідка з місця реєстрації (проживання) | Копія паспорта громадянина України | Копія свідоцтва про народження дитини | Копія свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності)

Строки

Засідання проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць: У місячний строк

Результати

Рішення про способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї

Вартість

Засідання проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць: Безоплатне надання

Міністерство соціальної політики України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии