Державна допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною

Державну допомогу має право отримати один з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікун, піклувальник, який доглядає за хворою дитиною. Рішення про призначення такої допомоги приймають місцеві органи соціального захисту. Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається: з дня звернення за її призначенням;
на кожну хвору дитину у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується шість місяців; незалежно від одержання інших видів державної допомоги.

Умови та випадки надання послуги

Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною, призначається з дня звернення за її призначенням до органу соціального захисту населення на кожну хвору дитину у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та виплачується шість місяців, незалежно від одержання інших видів державної допомоги.Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідка про захворювання дитини з дня зупинення виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинення.
У разі коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, дитині встановлено інвалідність, така допомога виплачується до дня встановлення інвалідності.Заява подається при пред’явленні паспорта або іншого документа, що посвідчує особу.До заяви додається документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення) опікуна, піклувальника, а саме: копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки), прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, Районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, Виконавчі комітети сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад, Центр надання адміністративних послуг відповідно до місця проживання

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява (в довільній формі) | Довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги | Документ, що підтверджує повноваження усиновлювача | Копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу)

Строки

В електронній формі: 1 день (робочі); Звичайне надання: 10 днів (календарні)

Результати

Призначення державної допомоги, Відмова в призначенні державної допомоги

Вартість

В електронній формі: Безоплатне надання; Звичайне надання: Безоплатне надання

Національна соціальна сервісна служба України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии