Довідка про несудимість

Довідка про несудимість може знадобитися особі при оформленні на роботу, оформленні візи для виїзду за кордон, для участі у тендері, здійсненні усиновлення, встановленні опіки, оформленні громадянства, оформленні або поновлення документів тощо. Рішення про видачу такої довідки приймає Міністерство внутрішніх справ на підставі заяви фізичної особи, яка досягла 14-річного віку.

Умови та випадки надання послуги

Для того щоб отримати Довідку про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України необхідно подати запит у письмовій формі до Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України або до Сервісних центрів Міністерства внутрішніх справ України.Запит у письмовій формі подається особисто заявником або уповноваженою ним у встановленому порядку особою, незалежно від реєстрації місця проживання заявника.Заявник під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі МВС документ, що посвідчує його особу, та надає його копію. Перелік документів, що посвідчують особу, визначений у статті 13 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.Для замовлення довідки онлайн використовується Електронний цифровий підпис (фізичної особи) або BankID. BankID дає змогу отримати Довідку лише в паперовому вигляді у ТСЦ, який обирається у полі “Бажане місце отримання” під час заповнення форми запиту.Електронний цифровий підпис дає змогу замовити довідку як в паперовому, так і в електронному вигляді. Паперову довідку можна отримати у ТСЦ, який обирається у полі “Бажане місце отримання” під час заповнення форми запиту. Електронна Довідка надходить на вказану у запиті адресу електронної пошти.Довідка видається станом на дату здійснення перевірки фізичної особи.Запроваджено два види Довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України – так звану “скорочену” та “повну” довідки. “Скорочена” довідка включатиме лише відомості про відсутність/наявність судимості. “Повна” довідка – відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.З метою уникнення непорозумінь громадяни повинні уточнювати в організаціях, установах, до яких подаються документи, якого виду довідку вони вимагають – «скорочену» чи «повну». У разі, якщо особа на час перевірки за персонально-довідковим обліком ЄІС МВС буде перебувати в розшуку, про це буде зазначено у довідці незалежно від її виду.Про відмову в наданні відомостей з персонально-довідкового обліку заявник повідомляється в письмовому вигляді або на його вимогу в електронному із зазначенням причини відмови та роз’ясненням порядку оскарження такого рішення.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Міністерство внутрішніх справ України, Сервісні центри Міністерства внутрішніх справ України

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Запит за формою https://cutt.ly/Sk30TvT | Копія документу, що посвідчує особу

Строки

Строк надання вмотивованої відмови: 10 днів (робочі); У паперовій формі: 30 днів (календарні); В електронній формі: 30 днів (календарні)

Результати

Довідка про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України, Відмова в наданні відомостей з персонально-довідкового обліку

Вартість

Строк надання вмотивованої відмови: Безоплатне надання; У паперовій формі: Безоплатне надання; В електронній формі: Безоплатне надання

Міністерство внутрішніх справ України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии