Довідка про звернення за захистом в Україні

Іноземний громадянин або особа без громадянства має право звернутись із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, до територіального органу Державної міграційної служби України. Така заява подається іноземцем чи особою без громадянства або її законним представником особисто за місцем тимчасового перебування заявника.

Умови та випадки надання послуги

Для отримання довідки про звернення за захистом в Україні необхідно звернутись до територіального органу ДМС із заявою, форма якої затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ від 07.09.2011 року № 649.У разі якщо про намір бути визнаною в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, заявляє дитина, яка розлучена із сім’єю, уповноважена посадова особа територіального органу ДМС, крім виконання вимог пункту 2.1 розділу ІІ Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, додатково звертається у невідкладному порядку до органу опіки і піклування з письмовим клопотанням про забезпечення такої особи законним представником.
Законний представник призначається органом опіки і піклування невідкладно.Після отримання повідомлення органу опіки і піклування про призначення законного представника територіальний орган ДМС невідкладно приймає рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або собою, яка потребує додаткового захисту. До процедури визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відносно дитини, розлученої з сім’єю, залучаються адвокат, психолог та педагог, про що робляться відповідні відмітки в особовій справі заявника.
Спільно з органом опіки і піклування територіальний орган ДМС невідкладно вживає заходів з поміщення дитини, розлученої з сім’єю, до відповідного дитячого закладу або сім’ю.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Територіальні органи Державної міграційної служби України

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява

Строки

Звичайне надання: 1 день (робочі)

Результати

Довідка про звернення за захистом в Україні, Рішення про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту

Вартість

Звичайне надання: Безоплатне надання

Державна міграційна служба України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии