Статус ветеран праці

Оформити статус ветерана праці, отримати посвдчення та нагрудний знак можуть громадяни, що працювали на підприємствах, в установах, організаціях тощо, мають стаж роботи 40 років (для чоловіків) і 35 років (для жінок) і вийшли на пенсію. Статус підтверджується посвідченням та надає особі право користуватися пільгами та отримувати компенсації від держави.

Умови та випадки надання послуги

Ветеранами праці визнаються громадяни, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, об’єднаннях громадян.Фізичні особи, мають стаж роботи 40 років – для чоловіків і 35 років – для жінок і вийшли на пенсію.Посвідчення є документом, що підтверджує статус ветерана праці, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації.Посвідчення і нагрудний знак видаються ветеранам праці за місцем їх проживання органами праці та соціального захисту населення, а ветеранам праці із числа осіб, зазначених у частині другій статті 10 Закону України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ” – органами, що здійснюють їх пенсійне забезпечення відповідно до законодавства.При заповненні посвідчення записи “ким видано”, “прізвище, ім’я, по батькові” робляться без скорочень.Дата видачі позначається прописом.
Особистий підпис ветерана праці і його фотокартка скріплюються печаткою органу, який видав посвідчення. Записи у посвідченні завіряються підписом керівника відділу (управління) соціального захисту населення або іншого органу, який видав посвідчення і скріплюються печаткою.Посвідчення і нагрудний знак вручаються особисто ветеранам праці або за їхнім дорученням рідним чи іншим особам, за що вони розписуються у відповідних документах.
Посвідчення і нагрудний знак видаються безкоштовно.
Нагрудний знак “Ветеран праці” носиться на лівій стороні грудей і при носінні разом з іншими нагородами розміщується вище від них.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Орган соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява про отримання статусу “Ветеран праці” | Паспорт (оригінал та копія) | Фото 3х4 см | Пенсійне посвідчення (оригінал та копія) | Довідка про загальний трудовий стаж | Копія документа, що засвідчує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, у якому зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків

Строки

Звичайне надання: 1 день (календарні)

Результати

Посвідчення “Ветеран праці” та нагрудний знак “Ветеран праці”, Відмова у видачі посвідчення “Ветеран праці” та нагрудного знака “Ветеран праці”

Вартість

Звичайне надання: Безоплатне надання

Національна соціальна сервісна служба України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии