Дозвіл на відкриття та експлуатацію митного складу

Для відкриття та використання митного складу підприємцю потрібен дозвіл. Якщо облаштування складу відповідає всім вимогам і заява складена коректно, митниця видає наказ про прийняття рішення щодо надання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу і направляє електронною поштою до Держмитслужби лист-повідомлення для внесення складського об’єкта до Реєстру митних складів.

Умови та випадки надання послуги

З метою отримання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу необхідно звернутись до Державної митної служби України із заявою за формою у додатку 3 до Порядку надання складським об’єктам статусу «митний склад» та позбавлення такого статусу, та необхідним пакетом документів.
Митницею у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати отримання заяви, здійснюється огляд складських об’єктів, прилеглої до МС території, перевірка відомостей, зазначених у поданих документах. Для суб’єкта господарювання, який має намір відкрити та експлуатувати МС відкритого типу, перевіряється наявність відомостей про нього в реєстрі митних брокерів. За результатами огляду оформлюється акт, складання якого передбачено статтею 343 Митного кодексу України. У разі визнання відповідності складського об’єкта вимогам, встановленим цим Порядком, митниця у строк, що не перевищує 3 робочих днів з дати складання акта, видає наказ про прийняття рішення щодо надання дозволу на відкриття та експлуатацію митного складу (далі – Дозвіл), затверджує Процедуру, погоджену утримувачем МС, і не пізніше наступного робочого дня після затвердження Процедури направляє електронною поштою до Держмитслужби лист-повідомлення для внесення складського об’єкта до Реєстру МС. Протягом одного робочого дня з дня отримання листа-повідомлення уповноважена посадова особа Держмитслужби вносить інформацію до Реєстру МС. Протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення про надання Дозволу митниця направляє заявнику витяг з Реєстру МС.
Про направлення до Держмитслужби листа-повідомлення для внесення складського об’єкта до Реєстру МС (не пізніше наступного робочого дня з дня направлення такого листа) або про відмову у наданні Дозволу (протягом 10 робочих днів з дня отримання заяви з обов’язковим зазначенням причин відмови) митниця повідомляє заявника письмово.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Територіальні органи Державної митної служби України

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява про відкриття митного складу; | Засвідчена заявником копія акта прийняття до експлуатації системи передавання тривожних сповіщень (щодо пожежної сигналізації); | Засвідчена заявником копія висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів; | Засвідчена заявником копія дозволу на початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, жилих об’єктів та об’єктів іншого призначення; | Засвідчена заявником копія загального плану території, на якій знаходяться об’єкти, які планується використовувати як МС, із зазначенням місцезнаходження й лінійних розмірів цих складських об’єктів, з позначенням розташування СВК, під’їзних шляхів, схеми руху транспортних засобів та плану кожного об’єкта МС (із зазначенням розміщення вікон, дверей, воріт, внутрішнього обладнання тощо); | Засвідчена заявником копія наказу підприємства про створення власного підрозділу охорони та положення про такий підрозділ. У разі відсутності власного підрозділу охорони надається копія договору про надання послуг з охорони приміщень, територій з відповідними територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України або підприємством, яке має ліцензію Міністерства внутрішніх справ України на провадження господарської діяльності з надання послуг з охорони власності та громадян. У такому випадку разом з договором надається копія такої ліцензії; | Засвідчена заявником копія технічних паспортів на обладнання СВК; | Засвідчена заявником копія технологічної схеми із зазначенням засобів контролю та обліку (для МС, призначених для зберігання газоподібних, наливних та насипних товарів); | Проект процедури експлуатації МС.

Строки

Для юридичних осіб та ФОП: 20 днів (робочі)

Результати

Відомості про складський об’єкт підприємства, включаються до реєстру митних складів.

Вартість

Для юридичних осіб та ФОП: Безоплатне надання

Державна митна служба України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии