Державна допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Умови та випадки надання послуги

Для призначення допомоги при народженні дитини за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина.Заява може бути подана в електронній формі під час замовлення комплексної послуги єМалятко, а також приймається посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або центру надання адміністративних послуг.З 1 березня 2021 р. органи соцзахисту населення не здійснюють прийом документів особисто від заявників.Особи, що звернулися за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей (народжених до 30 червня 2014 р.), подають копії свідоцтв про народження кожної дитини, яка враховується під час визначення розміру допомоги. Опікуни подають, крім необхідних документів, копію рішення про встановлення опіки.Жінки, які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчий орган сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради за місцем проживання/перебування отримувача, Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, Центр надання адміністративних послуг

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява одного з батьків (опікуна) встановленого зразка | Копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу) | Копія рішення про встановлення опіки (для опікунів)

Строки

Звичайне надання: 10 днів (календарні)

Результати

Призначення державної допомоги, Відмова в призначенні державної допомоги

Вартість

Звичайне надання: Безоплатне надання

Національна соціальна сервісна служба України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии