Реєстрація ФОП

Фізична особа – підприємець – це ідеальна організаційно-правова форма для невеликого бізнесу, в тому числі якщо Ви плануєте надавати послуги або продавати товари кінцевим споживачам – фізичним особам. Для реєстрації фізичної особи-підприємця потрібно звернутись з необхідним пакетом документів до суб’єкта надання адміністративної послуги.

Умови та випадки надання послуги

Державна реєстрація проводиться на підставі документів, поданих заявником, шляхом звернення до суб’єкта державної реєстрації.Документи можуть подаватися у паперовій формі або у електронній формі. У паперовій формі заява та документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.Заява про державну реєстрацію оформлюється за встановленим зразком https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/81/f462214n217.doc та підписується заявником. У заяві може зазначатися прохання про реєстрацію такої особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування. У разі подання заяви для державної реєстрації поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.Якщо документи подаються особисто, заявник пред’являє документ, що відповідно до закону посвідчує особу.
У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що підтверджує його повноваження. Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що засвідчує повноваження представника, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, або нотаріально посвідчена довіреність.У разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарство відповідно до Закону України «Про фермерське господарство», до заяви додається договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства.Для фізичної особи, яка досягла шістнадцяти років і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності, додатково потрібно надати нотаріально засвідчену письмову згоду батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування.

Суб'єкти надання адміністративної послуги

Районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, Нотаріуси, Центр надання адміністративних послуг

Можливість оскаржити в суді

Так

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява | Письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування (нотаріально засвідчена) (за необхідності) | Договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства (за необхідності) | Документ, що підтверджує повноваження представника (у разі звернення через уповноваженого представника)

Строки

Звичайне надання: 1 день; Державна реєстрація ФОП онлайн за допомогою Порталу Дія: 2 дні (робочі)

Результати

Внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Рішення та повідомлення про відмову у державній реєстрації із зазначенням виключного переліку підстав для відмови

Вартість

Звичайне надання: ; Державна реєстрація ФОП онлайн за допомогою Порталу Дія:

Міністерство юстиції України
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии