Підтримайте Збройні сили України! 🇺🇦

Підстави визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню

Коментарі

Ви можете звернутись за юридичною допомогою + та отримати консультацію, а також ознайомитись з основними підставами визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Виконавчий напис нотаріуса є виконавчим документом на підставі якого може бути відкрито виконавче провадження та застосовані заходи примусового виконання.

Зазвичай боржник дізнається про існування виконавчого напису вже після відкриття виконавчого провадження та застосування до нього примусових заходів.

Такими заходами найчастіше є арешт банківського рахунку, арешт нерухомого та рухомого майна, утримання частини заробітної плати, пенсії, стипендії та інших періодичних доходів.

Якщо боржник не погоджується з наявністю боргу за виконавчим провадженням, відкритим на підставі виконавчого напису, потрібно звертатись до суду з позовною заявою.

Визнання судом виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню є підставою для закінчення виконавчого провадження, про що виконавець виносить відповідну постанову.

У разі закінчення виконавчого провадження, накладений арешт на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення.


Виконавчий напис нотаріуса

Для стягнення грошових сум або витребування від боржника майна нотаріуси вчиняють виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість.

На підставі виконавчого напису найчастіше здійснюється стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими договорами.

Наприклад, якщо між позичальником та кредитором укладався кредитний договір, який був нотаріально посвідчений, у цьому разі кредитор має право звернутись до нотаріуса з заявою про вчинення нотаріального напису. (За наявності підстав передбачених законодавством).

Зверніть увагу. До 22.02.2017 року існувала норма законодавства, яка дозволяла вчиняти виконавчі написи за кредитними договорами, що не були посвідчені нотаріально. Рішенням Київського апеляційного адміністративного суду така норма була скасована.

Тобто  з 22.02.2017 НЕ передбачено вчинення виконавчих написів на договорах, що випливають з кредитних відносин, які не були посвідченні нотаріально.

Також існують певні особливості вчинення виконавчих написів щодо стягнення інших видів заборгованості, тож кожний випадок потрібно розглядати окремо.

Виконавчий напис нотаріуса набирає чинності з дати його реєстрації в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, про що зазначається у тексті самого виконавчого напису.

Виконавчий напис може бути пред’явлено до примусового виконання протягом трьох років з моменту його вчинення.


Боржник, як і стягувач, має право на захист своїх прав у судовому порядку, може оспорювати вчинений нотаріусом виконавчий напис як із підстав порушення нотаріусом процедури вчинення виконавчого напису, так і з підстав неправомірності вимог стягувача.

Деякі підстави щодо визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню полягають в наступному:

  1. Нотаріусом не було отримано документи, які підтверджують безспірність заборгованості. Тобто документи, які підтверджують визнання боржником розміру заборгованості, нарахованих відсотків за кредитом, штрафних санкцій.
  2. Стягувач не надсилав боржнику листи-вимоги про повернення боргу. Відсутні докази, що боржник отримував такі листи.
  3. Виконавчий напис вчинено щодо стягнення заборгованості за кредитним договором який не посвідчувався нотаріально під час його укладання.
  4. З дня виникнення права вимоги минуло більше трьох років (Аналог позовної давності у судовому провадженні).
  5. У стягувача відсутнє право на стягнення заборгованості. Наприклад не укладено відповідні договори щодо відступлення права вимоги за кредитними договором, відсутня ліцензія на здійснення факторингової діяльності.

Якщо державний або приватний виконавець розпочав здійснювати стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса з ваших коштів або майна, але ви не визнаєте цей борг, необхідно звернутися до суду та заявити клопотання про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення. Таким чином на час розгляду судом вашої справи, виконавець буде змушений зупинити стягнення.

У разі виникнення питань, звертайтесь за юридичною допомогою.

2 1 голос
Рейтинг
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі