Юридичний інформаційний проект про виконавче провадження та примусове стягнення боргів. Корисна інформація для боржників, стягувачів та виконавців.

Заява про відкриття виконавчого провадження майнового характеру

Начальнику ______відділу
державної виконавчої служби
адреса: __________

Стягувач: ___________________
адреса: ____________________
контактний телефон: __________

Представник стягувача: __________,
(довіреність_____ від ___ року)
адреса: ______________________
контактний телефон: __________

ЗАЯВА
про відкриття виконавчого провадження

Прошу прийняти до виконання виконавчий документ (виконавчий лист/судовий наказ/виконавчий напис нотаріуса) №_____ від ____ року  про стягнення з боржника: П.І.Б. або назва юридичниної особи  (__________ року народження., адреса: __________, РНОКПП/код ЄДРПОУ __________, телефон __________) на користь стягувача: П.І.Б. або назва юридичниної особи (__________ р.н., адреса: __________, РНОКПП/код ЄДРПОУ __________, телефон. __________) __________грн, загальної суми боргу у розмірі ________грн. ________копійок.

Відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. №1404-VIII, з метою повного та своєчасного виконання виконавчого документа, також прошу:

 1. Винести постанову про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня після одержання виконавчого документа (ч. 5 ст. 26).
 2. Під час відкриття виконавчого провадження винести постанову про арешт майна (коштів) боржника (ч. 2, 4 ст. 56).
 3. Зобов’язати боржника протягом п’яти робочих днів з дня відкриття виконавчого провадження подати декларацію про його доходи та майно (п. 3 ч. 5 ст. 19 та ч. 5 ст. 26).
 4. Зобов’язати боржника надати відомості щодо належного йому майна за даними бухгалтерського обліку (ч. 9 ст. 56).
 5. Отримати в органах доходів і зборів інформацію про наявні у боржника рахунки, а також про його дебіторську заборгованість (ч.1 ст. 52 та ч.1 ст. 54).
 6. Встановити майно боржника, яке знаходиться в інших осіб, а також майно та кошти, що належать боржнику від інших осіб (ст. 53).
 7. Встановити інформацію про договори боржника про зберігання цінностей або надання боржнику в найм (оренду) індивідуальних банківських сейфів (п. 21 ч. 3 ст. 18).
 8. Провести перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому здійснювати таку перевірку не рідше ніж один раз на три місяці (ч. 8 ст. 48).
 9. Здійснити реєстрацію обтяжень майна боржника (п. 8 ч. 3 ст. 18).
 10. У разі невиконання стороною боржника законних вимог державного виконавця, вирішити питання про притягнення винуватих осіб до адміністративної відповідальності в порядку ст. 188-13 КпАП України, а в разі неявки на вимогу держаного виконавця – вжити заходів для застосування приводу.
 11. У разі ухилення сторони боржника від виконання рішення суду, вжити заходів для встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України (п. 19 ч. 3 ст. 18).
 12. Якщо у поведінці боржника чи пов’язаних з ним осіб буде виявлено ознаки злочину, передбаченого в статтях 219, 382 чи 388 КК України (доведення до банкрутства, невиконання судового рішення, незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, або майна, яке описано), скласти про це відповідний акт та звернутися до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 76).

За наявною інформацією боржнику за правом власності належить наступне майно: __________, а також відкриті наступні банківські рахунки: __________. У зв’язку з цим, прошу негайно після відкриття виконавчого провадження накласти на вказане майно та наявні на банківських рахунках кошти арешт (ч. 7 ст. 26).

Стягнені з боржника кошти перераховувати за реквізитами: одержувач: __________, РНОКПП/ЄДРПОУ __________, номер рахунку __________ в (назва банківської установи), МФО __________.

Копію постанови про відкриття виконавчого провадження надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу: __________, а всю подальшу кореспонденцію надсилати на e-mail: __________.

Додатки:

1. Оригінал виконавчого документа № __________ від __________ р.
2. Квитанція про сплату авансового внеску у розмірі 2% від суми стягнення∗.
3. Довіреність представника стягувача.
4. __________.
5. __________.

Стягувач/представник стягувача ________________ (підпис). «__» __________ 20__ р.

 


На кожен поданий на примусове виконання виконавчий документ стягувачем подається окрема заява про примусове виконання рішення.

У разі якщо заява подається представником стягувача, то до заяви додається належним чином завірена копія довіреності на представлення інтересів.

У разі якщо стягувач не звільняється від сплати авансового внеску (ч.2 ст.26).

Від сплати авансового внеску звільняються стягувачі за рішеннями про:

 • стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин;
 • обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
 • відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;
 • стягнення аліментів;
 • відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Від сплати авансового внеску також звільняються державні органи, інваліди війни, інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.

У разі виконання рішення Європейського суду з прав людини авансовий внесок не сплачується.

comments powered by HyperComments
Правовий путь © 2017
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «Правовий путь»