Юридичний інформаційний проект про виконавче провадження та примусове стягнення боргів. Корисна інформація для боржників, стягувачів та виконавців.

Подання про визнання частки майна боржника в спільній сумісній власності

____________ районний суд (адреса)

Боржник:__________(П.І.Б., адреса)

Стягувач: __________(П.І.Б., адреса)

Заявник: ___________(відділ державної
виконавчої служби)

ПОДАННЯ
про визнання частки майна в спільній сумісній власності

На виконанні у ________ відділі державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у _______ області перебуває виконавче провадження № ______ відкрите ___.___.20__ з виконання виконавчого документа №_________ від _______ виданого __________ районним судом про стягнення аліментів в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу з ________(П.І.Б. фізичної особи боржника) на користь ________(П.І.Б. фізичної особи стягувача) на утримання дітей _____ (дочка/син П.І.Б. дата народження) до досягнення дітьми повноліття.

Боржником вказане рішення суду не виконується. В результаті проведених виконавцем заходів було встановлено, що за місцем мешкання боржника майна та коштів, на яке можливо звернути стягнення не виявлено, що підтверджується актом державного виконавця та довідками з відповідних реєстрів.

Згідно довідки _________ сільської ради від __.__.20__ року №____ за боржником __________(П.І.Б.) зареєстрований будинок та земельна ділянка, площею _____ га в _____________(місцезнаходження земельної ділянки).

Згідно з поясненнями, наданими боржником __________(П.І.Б.), даний будинок був придбаний ними під час шлюбу.

__________(П.І.Б.) перебував у шлюбі з __________(П.І.Б.) з __.___.20_року. по __.___.20_року.

Боржник __________(П.І.Б.), в період перебування у шлюбі зі стягувачем _________(П.І.Б.), __.___.20___ року уклав з __________(П.І.Б.) договір купівлі-продажу житлового будинку №___ по вул.__________ в _______(адреса) та зареєстрував його на себе.

Відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважних причин (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). При цьому, згідно зі статтею 357 Цивільного кодексу України, статті 63 Сімейного кодексу України, дружина та чоловік мають рівні права на таке майно.

Виходячи з вказаних положень закону, можна зробити висновок, що боржнику: __________(П.І.Б.), належить на праві спільної сумісної власності 1/2 частина майна, набутого під час перебування у шлюбі, в тому числі 1/2 частина житлового будинку №___ по вул. __________ в _______(адреса)

Відповідно до частини 6 статті 48 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 366 ЦК України — у разі якщо боржник володіє майном разом з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

Враховуючи відсутність іншого майна, зареєстрованого за боржником, що унеможливлює виконання судового рішення, стягнення має бути звернутим на майно боржника, яке перебуває у спільній сумісній власності, тобто на 1/2 частину житлового будинку №___ по вул.__________ в _______(адреса)

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 60, 63 Сімейного кодексу України, ч.6 ст. 48 Закону України «Про виконавче провадження«, 379 ЦПК України, —

ПРОШУ

1. Визначити частку майна __________(П.І.Б.) в житловому будинку №___ по вул.__________ в _______(адреса), яким він володіє спільно з ________(П.І.Б. фізичної особи стягувача) у розмірі 1/2 частки.

2. Повідомити __________ відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції про прийняте рішення.

Додатки:
1. копії подань з додатками,
2. копія виконавчого листа,
3. постанова про відкриття виконавчого провадження,
4. договір купівлі-продажу,
5. пояснення стягувача,
6. акти державного виконавця,
7. довідки про перевірку майнового стану,
8. довіреність

Державний виконавець __________(підпис, П.І.Б.)

«Погоджено»

Начальник
Відділу державної
виконавчої служби
Головного територіального
управління юстиції __________(підпис, П.І.Б.)

comments powered by HyperComments
Правовий путь © 2017
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на «Правовий путь»