Міністерство юстиції України

Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану

У разі виникнення підстав для повторного отримання свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, суб’єкту звернення необхідно звернутися із заявою та необхідними документами безпосередньо до відділу державної реєстрації актів цивільного стану або подати заяву на отримання зазначеної послуги в електронному вигляді через мережу Інтернет.

Проставлення апостиля

Апостиль на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, проставляється Міністерством юстиції України відповідно до повноважень. Для проставлення апостилю необхідно звернутись до Міністерства юстиції України з відповідним переліком документів та сплатити адміністративний збір.

Одноразова грошова допомога особам, звільненим з місць відбування покарання

Особам, що звільняються з місць відбування покарань, передбачена одноразова грошова допомога у випадку, якщо на її особовому рахунку відсутні грошові кошти або їх залишок менший однієї норми добових витрат. Для отримання такої грошової допомоги потрібно звернутись до адміністрації СІЗО із заявою.

Надання поліпшених побутових умов та харчування особам, узятим під варту, в слідчих ізоляторах

Відтепер особи, узяті під варту, які знаходяться у слідчих ізоляторах, мають право на отримання поліпшених побутових умов та харчування за додаткову плату. Для отримання поліпшення необхідно звернутись до адміністрації СІЗО із заявою письмово або через онлайн сервіс та сплатити необхідну вартість послуги.

Довідка про несплату аліментів

Довідка про несплату аліментів може знадобитися, якщо дитині потрібно виїхати за кордон на термін більше 1 місяця, а той з батьків, який живе окремо від сім’ї, не бажає надавати відповідний дозвіл.
Така довідка видається за вимогою стягувача органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем протягом трьох робочих днів і обмежується одним місяцем.

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян надається відділом державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця проживання громадянам за їх заявою та у разі подання необхідних документів.

єМалятко

Відтепер батькам новонароджених не потрібно витрачати купу часу в очікуванні у чергах до державних органів та на збір документів. Користуючись комплексною послугою єМалятко, лише за однією заявою можна отримати одночасно до 9 державних послуг від різних органів влади.

Дублікати втрачених або зіпсованих документів, посвідчених посадовою особою органу місцевого самоврядування

У разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого посадовою особою органу місцевого самоврядування, потрібно звернутись до органу місцевого самоврядування, який посвідчував документ, для отримання дубліката такого документа.

Засвідчення справжності підпису на документах

Посадова особа органу місцевого самоврядування відповідно до наданих їй повноважень засвідчують справжність підпису на документах, крім тих, які відповідно до закону або за вимогою сторін підлягають нотаріальному посвідченню.