Міністерство у справах ветеранів

Одноразова грошова допомога у разі інвалідності волонтера

У разі встановлення інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій та збройних конфліктів, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога. Для її отримання необхідно звернутись до суб’єкта надання адміністративних послуг із відповідним пакетом документів.

Включення до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації

Для надання послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів установи, організації, заклади, фізична особа – підприємець повинні надати відповідні документи, за результатом розгляду яких замовник послуг на підставі поданої інформації протягом п’яти робочих днів з дати надходження документів приймає рішення щодо можливості включення їх до переліку суб’єктів надання послуг.

Видача нового посвідчення “Постраждалий учасник Революції Гідності” у зв’язку з його непридатністю або втратою

Якщо посвідчення стало непридатним або втрачене, за заявою постраждалого учасника Революції Гідності видається нове посвідчення. Посвідчення постраждалим учасникам Революції Гідності видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у місті) рад (далі – органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування постраждалого учасника Революції Гідності.

Позбавлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності за заявою особи

Для надання або позбавлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності особи звертаються з відповідними заявами до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування.

Надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності

Підставою для надання особі статусу постраждалого учасника Революції Гідності є включення особи до одного з переліків осіб, які отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), затверджених МОЗ в установленому порядку. Для надання статусу постраждалого учасника Революції Гідності особи, які включені до переліку осіб, звертаються з відповідними заявами до органів соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування.

Встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я

Для встановлення зв’язку інвалідності з пораненнями чи іншими ушкодженнями здоров’я, одержаними особами від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння особі потрібно звернутись до Мінветеранів із встановленим пакетом документів. Подані документи розглядаються на міжвідомчій комісії, утвореній Мінветеранів.

Статус учасника бойових дій

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з’єднань, об’єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час. Для отримання статусу учасника бойових дій командир (начальник) військової частини (органу, підрозділу) або інший керівник підприємства, установи та організації, або безпосередньо сам учасник має звернутись до комісії, утвореної при відповідному державному органі, з необхідним пакетом документів.

Витяг з Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції

Внесенню до Реєстру учасників антитерористичної операції підлягають відомості про осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.
Для отримання Витягу з реєстру особи або уповноважені органи державної влади, для виконання покладених на них завдань, можуть звернутися з письмовим запитом до Міністерства у справах ветеранів України, додавши необхідний пакет документів, та на безоплатній основі отримати вказаний Витяг.