Міністерство соціальної політики України

Влаштування бездомних осіб до стаціонарних соціально-медичних установ

Бездомним особам, які потребують захисту та є особами похилого віку або інвалідами надається можливість влаштування до стаціонарних соціально-медичних установ та інших закладів соціальної підтримки (догляду). Зарахування до таких установ проводиться по путівках виданих управліннями праці та соціального захисту населення і лише після встановлення бездомної особи та повного медичного його обстеження.

Довідка про продовження строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами

Якщо протягом строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами не було здійснено усиновлення, необхідно звернутися до служби у справах дітей за місцем обліку із заявою про продовження строку дії зазначеного висновку про можливість бути усиновлювачами.

Взяття на облік кандидатів в усиновлювачі

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду. Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою до служби у справах дітей за місцем свого проживання.

Висновок про доцільність усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя

У разі якщо ви бажаєте усиносити дитину другого із подружжя, вам необхідно звернутись із необхідним пакетом документів до служби у справах дітей за місцем проживання дитини. Після розгляду та перевірки поданих документів служба у справах дітей оформлює та видає висновок про доцільність такого усиновлення.

Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини

Після знайомства та встановлення контакту з дитиною кандидати в усиновлювачі звертаються до служби у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини із заявою про бажання усиновити дитину, яка складається українською мовою. Служба у справах дітей розглядає подану заяву та видає висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Направлення на оздоровлення та відпочинок до ДПУ “МДЦ “Артек” і УДЦ “Молода гвардія”

Для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, Держава вживає заходів з оздоровлення і відпочинку таких дітей в дитячих оздоровчих таборах ДПУ “МДЦ “Артек” і ДЦ “Молода гвардія”.
Дитина віком від 7 до 18 років забезпечується такою путівкою до зазначених дитячих центрів за рахунок бюджетних коштів один раз на рік.

Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Торгівля людьми — це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги за допомогою.

Матеріальна допомога військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби

Громадяни України, які звільнилися з військової строкової служби, мають право на отримання матеріальної допомоги. Для цього необхідно звернутись до військового комісаріату, у якому громадянин знаходиться на обліку, з встановленим переліком документів. Подані документи передаються військовим комісаріатом до органу соціального захисту населення, на підставі яких і здійснюється виплата матеріальної допомоги.

Висновок про можливість передачі дитини для подальшого виховання матері чи батькові

Матір або батько, які повернулися з місць позбавлення волі, мають звернутись до служби у справах дітей за місцем походження дитини, позбавленої батьківського піклування, із заявою про повернення дитини. Служба у справах дітей після проведення необхідних перевірок та обстежень готує висновок про можливість або неможливість передачі дитини для подальшого виховання матері чи батькові.

Висновок щодо цільового витрачання аліментів на дитину

Контроль за цільовим витрачанням аліментів здійснюється органом опіки та піклування у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів. За результатами інспекціного відвідування орган опіки та піклування складає та надає висновок щодо цільового витрачання аліментів на дитину.