Міністерство розвитку громад та територій України

Присвоєння адреси об’єкту будівництва та об’єкту нерухомого майна до набрання чинності Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна

У разі коли замовнику будівництва надано будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження до набрання чинності Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 № 367, замовник будівництва або його уповноважена особа може звернутися до відповідного уповноваженого органу із заявою про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна або об’єкту будівництва.

Присвоєння адреси самочинно збудованому об’єкту нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду

Присвоєння адреси самочинно збудованому об’єкту нерухомого майна, на яке визнано право власності за рішенням суду, приймається уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня отримання заяви від замовника будівництва або його уповноваженої особи.

Повідомлення про відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди

Відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди містобудівній документації, будівельним нормам визначається виконавчим органом сільської, селищної, міської ради або в окремому випадку районною державною адміністрацією. Для визначення такої відповідності замовнику необхідно звернутись до вказаних органів із заявою та відповідним пакетом документів.

Включення до переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва

Експертна організація, що здійснює експертизу проектів будівництва повинна відповідати визначеним Мінрегіоном критеріям та бути включеною до переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва.

Внесення змін до переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва

У разі необхідності внесення змін до інформації яка міститься у переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва, експертна організація повиння їх викласти у щоквартальній інформації, яка подається експертними організаціями або у листі Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України або саморегулівної організації щодо включення її до Переліку з наданням підтвердних документів.

Прийняття рішення про відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання

У разі необхідності відокремлення (відключення) квартири чи нежитлового приміщення багатоквартирного будинку від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, необхідно звернутись до органу місцевого самоврядування з відповідним пакетом документів. За результатами розгляду документів органом місцевого самоврядування приймається рішення про відключення такого будинку від централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм

Для погодження обґрунтованих відхилень від будівельних норм у проектній документації при проектуванні та внесенні змін до проектної документації об’єктів, які передбачають дотримання вимог до будівель і споруд, потрібно звернутись до Мінрегіону з письмовим зверненням та пакетом документів.

Атестація виконавців робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

Професійна атестація виконавця – процедура, під час проведення якої підтверджується професійна спеціалізація, рівень кваліфікації і знань виконавця. У разі якщо ви плануєте виконувати окремі види робіт (послуг), пов’язані із створенням об’єкта архітектури, необхідно пройти професійну атестацію та отримати відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Виключення експертної організації з Переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва

Одніею з підстав ля виключення експертної організації з Переліку експертних організацій, що здійснюють експертизу проектів будівництва є звернення експертної організації.Рішення про виключення з Переліку надсилається експертній організації у письмовій формі листом з повідомленням протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Взяття на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання

Для взяття на облік громадян, які потребують надання житлового приміщення з фондів житла для тимчасового проживання, до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, Київської і Севастопольської міськдержадміністрації подається заява з підписами всіх повнолітніх членів сім’ї та необхідні документи.