Міністерство охорони здоров’я України

Реєстраційне посвідчення на лікарський засіб та реєстраційне посвідчення на лікарський засіб (медичний імунобіологічний препарат)

Факт державної реєстрації лікарського засобу або медичного імунобіологічного препарату засвідчується реєстраційним посвідченням на лікарський засіб (медичний імунобіологічний препарат). Таке реєстраційне посвідчення містить інформацію про лікарський засіб (медичний імунобіологічний препарат) та є підтвердженням зареєстрованого в Україні та внесеного до Державного реєстру лікарських засобів України та міжвідомчої бази даних про зареєстровані в Україні лікарські засоби.

Сертифікат (свідоцтва) державної реєстрації небезпечного фактора

Усі хімічні та біологічні речовини (сполуки), що виробляються та (або) застосовуються на території України чи ввозяться з-за кордону підлягають обов’язковій державній реєстрації з видачею реєстраційного сертифіката (свідоцтва).

Декларування оптово-відпускної ціни на лікарський засіб

Оптово-відпускні ціни на лікарські засоби, які закуповуються та/або вартість яких відшкодовується за бюджетні кошти, крім наркотичних і психотропних лікарських засобів, прекурсорів, діючих речовин (субстанцій), медичних газів та лікарських форм, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів (магістральними формулами) та на замовлення лікувально-профілактичних закладів, підлягають декларуванню в МОЗ. Для цього потрібно звернутись до МОЗ із заявою, оформленою за встановленою формою.

Повідомлення щодо можливості ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів, стандартних зразків, реагентів

Незареєстровані лікарські засоби – лікарські засоби (субстанції у формі пелет, преміксу, грануляту тощо, референтні препарати, зразки плацебо (препарати порівняння)), що не пройшли процедуру державної реєстрації в Україні відповідно до чинного законодавства. Для їх ввезення на митну територію України суб’єкту господарювання необхідно отримати повідомлення, яке видається на безоплатній основі.

Анулювання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством)

Однією із підстав анулювання дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) є заява особи, яка має намір анулювати виданий їй спеціальний дозвіл. Анулювання дозволу здійснюється Міністерством охорони здоров’ я Ураїни. Рішення про анулювання спеціального дозволу видається заявникові протягом п’яти робочих днів з дня затвердження Міністерством охорони здоров’я України такого рішення.

Висновок щодо можливості видачі дозволу на провадження діяльності, пов’язаної із штучними змінами стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях

У разі необхідності провадження діяльності, пов’язаної зі штучними змінами стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях, необхідно отримати дозвіл на провадження діяльності, пов’язаної із штучними змінами стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях. Зазначений дозвіл видається Міндовкіллям за наявності позитивного висновку МОЗ, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Реєстрація (перереєстрація) дезінфекційних засобів

Реєстрація (перереєстрація) дезінфекційних засобів здійснюється Міністерством охорони здоров’я України за умови подання заявником необхідного для цього пакету документів. У разі якщо підстави для відмови відсутні, МОЗ приймає рішення про державну реєстрацію (перереєстрацію) дезінфекційного засобу, інформація про що вноситься до Державного реєстру дезінфекційних засобів.

Державна реєстрація косметичних та лікарських засобів, які містять генетично модифіковані організми

Ввезення косметичних засобів, лікарських засобів, які містять ГМО або отримані з їх використанням, для безпосереднього вживання за призначенням можливе тільки за умови державної реєстрації відповідних ГМО джерел та переліченої у цій частині продукції. Для державної реєстрації продукції заявник подає до Міністерства охорони здоров’я України заяву та необхідний перелік документів.
Державна реєстрація проводиться безоплатно на п’ятирічний строк шляхом внесення продукції до Державного реєстру косметичних та лікарських засобів, які містять генетично модифіковані організми або отримані з їх використанням.

Спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною

Відповідно до українського законодавства, займатися народною медициною можна лише за наявності відповідного дозволу. Для цього необхідно звернутися із заявою та пакетом документів до Міністерства охорони здоров’я України, що після проведення експертизи і перевірки здобувача на відповідність кваліфікаційним вимогам видає дозвіл.

Дублікат дозволу на зайняття народною медициною

Відповідно до українського законодавства, займатися народною медициною можна лише за наявності відповідного дозволу. У разі втрата або пошкодження документа необхідно отримати його дублікат. Для цього суб’єкт господарювання звертається із заявою до Міністерства охорони здоров’я України.