Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Гарантія походження електричної енергії

Гарантія походження електричної енергії видається Держенергоефективності на обсяг відпущеної в електричну мережу електричної енергії за операційний період для кожної установки окремо та на кожний вид альтернативного джерела енергії і містить дані про вид альтернативного джерела енергії, з якого була вироблена електрична енергія, дату видачі, місце розміщення установки для виробництва електричної енергії та кількість виробленої електричної енергії за операційний період, яка зазначається з точністю до 1 МВт.

Підтвердження належності палива до альтернативного

Підприємство, яке виробляє паливо та реалізує свою продукцію, на вимогу покупця може надати документ, що підтверджує якість палива та його належність до альтернативних видів палива. Документом про ідентифікацію палива видає Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України після розгляду заяви та експертного висновку акредитованої лабораторії про наявність ознак альтернативного виду палива.

Кваліфікація когенераційної установки

Державне регулювання у сфері використання когенераційних установок здійснюється, зокрема, шляхом проведення кваліфікації когенераційних установок. Власник когенераційної установки подає до Держенергоефективності заяву, технічну інформацію про когенераційну установку та інші документи. Після розгляду документів Держенергоефективності видає заявнику свідоцтво про кваліфікацію когенераційної установки або відмовляє.

Експертиза з енергозбереження з видачею експертного висновку (проекти схем розвитку і розміщення продуктивних сил, проекти розвитку галузей народного господарства, територіальних схем енергозабезпечення, інша передпланова та передпроектна документація)

Проведення державної експертизи з енергозбереження є обов’язковим у процесі діяльності з видобування, переробки, транспортування, зберігання, виробництва та споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Експертиза з енергозбереження з видачею експертного висновку (проекти інструктивно-методичних та нормативно-технічних актів, будівельні норми і правила, документація на створення та придбання нової енергоємної техніки, технології і матеріалів, інші документи і матеріали, що регламентують всі види діяльності у сфері енергозбереження)

Проведення державної експертизи з енергозбереження є обов’язковим у процесі діяльності з видобування, переробки, транспортування, зберігання, виробництва та споживання паливно-енергетичних ресурсів. У результаті експертизи Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України видає експертний висновок щодо проектів інструктивно-методичних та нормативно-технічних актів, будівельних норм і правил, документації на створення та придбання нової енергоємної техніки, технології і матеріалів тощо.

Експертиза з енергозбереження з видачею експертного висновку (енерготехнологічна частина техніко-економічних обґрунтувань і проектів будівництва нових та розширення діючих об’єктів та підприємств з річним споживанням паливно-енергетичних ресурсів)

Державна експертиза з енергозбереження є обов’язковою у процесі правотворчої, інвестиційної, управлінської та іншої діяльності, пов’язаної з видобуванням, переробкою, транспортуванням, зберіганням, виробництвом та споживанням паливно-енергетичних ресурсів.