Державна служба з морського та річкового транспорту України

Свідоцтва про нанесення на судно постійного маркування розпізнавального номера

Власники суден, судновласники або фрахтувальники за бербоут-чартером, які претендують на отримання для суден, що їм належать, права плавання під Державним Прапором України і не мають постійного маркування розпізнавального номера, повинні вжити заходів щодо нанесення цього маркування.

Сертифікат про нереєстрацію судна / недобудованого судна / корпусу судна у Державному судновому реєстрі України

Судно може бути зареєстровано у Державному судновому реєстрі України тільки в одному морському порту України.
У разі нереєстрації судна, недобудованого судна, корпусу судна у Державному судновому реєстрі України судновласнику видається відповідний сертифікат.

Свідоцтво про страхування або інше фінансове забезпечення цивільної відповідальності за шкоду від забруднення нафтою

Судно, що перевозить наливом як вантаж більше 2000 тонн нафти, повинно мати відповідне дійсне свідоцтво, яке засвідчує, що відповідальність власника судна за заподіяну шкоду від забруднення нафтою забезпечена цивільною відповідальністю.

Видача диплома та/або підтвердження до нього чи свідоцтва фахівця

Кваліфікація особи суднової команди чи особи командного складу підтверджується кваліфікаційними документами встановленого зразка та підтверджень до них, які видаються капітанами морських портів України після підтвердження відповідної кваліфікації.

Одноразовий дозвіл на на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах

Видачу одноразового тимчасового дозволу на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, здійснює Державна служба морського та річкового транспорту України.

Свідоцтво про мінімальний склад екіпажу судна

Мінімальний склад екіпажу судна – мінімальна кількість осіб командного складу та суднової команди, які можуть у будь-який час експлуатації забезпечити безпечне управління судном, а саме: безпеку людей, судна, збереження вантажу, майна та захист навколишнього природного середовища. Свідоцтво про мінімальний склад екіпажу судна видається Державною службою морського та річкового транспорту України за результатами розгляду відповідної заяви судновласника та необхідного пакету документів.

Нове свідоцтво про мінімальний склад екіпажу судна

У разі виникнення змін у відомостях, що внесені до свідоцтва, а також у разі зміни району плавання судна, його конструкцій, механізмів та обладнання або методів експлуатації, що може вплинути на рівень безпеки, судновласник зобов’язаний звернутись до Державної служби морського та річкового транспорту України за отриманням нового свідоцтва.

Тимчасове виключення судна з Державного суднового реєстру України

У разі передачі судна на законних підставах у тимчасове володіння чи використання іноземній державі, юридичній або фізичній особі, а також особі без громадянства, з тимчасовою заміною Державного прапора України на прапор іноземної держави, судновласнику необхідно звернутися з заявою та необхідним пакетом документів до органу державної реєстрації із зазначенням причин тимчасовго виключення судна з Державного суднового реєстру та отримати свідоцтво про тимчасове виключення судна з Державного суднового реєстру України.

Видача журналу безперервної реєстрації історії судна (Синопсис) та його дублікату

Видача журналу безперервної реєстрації історії судна (Синопсис) видається за письмовою заявою судновласника окремо по кожному судну, яке має право плавання під Державним прапором України. Для його отримання або дубліката судновласнику необхідно звернутися до Морської адмінінстрації.
Рішення про видачу журналу безперервної реєстрації історії судна або про відмову у його видачі приймається протягом 15 робочих днів з дня реєстрації заяви. Заява на видачу дублікатів втрачених суднових реєстраційних документів розглядається протягом не більше 30 діб від дня опублікування зазначеного оголошення.

Обмін документів на право управління суднами внутрішнього плавання старих зразків на посвідчення судноводія торговельного судна

Обмін документів на право управління суднами внутрішнього плавання старих зразків на посвідчення судноводія торговельного судна, яке допущено до плавання судноплавними річковими внутрішніми водними шляхами, для роботи на судноплавних річкових внутрішніх водних шляхах України, а також на Європейських внутрішніх водних шляхах здійснюється компетентним органом (його відповідними територіальними органами) на підставі заяви власника протягом десяти робочих днів.