Державна архітектурно-будівельна інспекція України

Зміни до декларації про початок виконання будівельних робіт

У разі коли право на будівницвто об’єкта передано іншому замовнику або якщо змінено осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт або у разі зміни/присвоєння адреси об’єкта будівництва чи виявлення технічної помилки в документації суб’єкту господарювання потрібно внести зміни до декларації про початок виконання будівельних робіт.

Декларація про готовність об’єкта до експлуатації (щодо об’єктів СС1, збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення)

Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт здійснюється на основі результатів технічного обстеження безоплатно органом державного архітектурно-будівельного контролю протягом 10 робочих днів з дня подання відповідної заяви через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет.

Декларація про готовність об’єкта до експлуатації, щодо об’єктів (СС1)

Для реєстрації декларації замовник (його уповноважена особа) заповнює і подає до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг чи через електронний кабінет один примірник декларації щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1).

Декларація про готовність до експлуатації самочинно збудованого об’єкта, на яке визнано право власності за рішенням суду

Замовник завершеного самочинно збудованого об’єкту, на яке визнано право власності за рішенням суду, може здати такий об’єкт в експлуатацію. Для цього замовник завершеного об’єкту будівництва має зареєструвати декларацію про готовність об’єкту до експлуатації у відповідному органі.

Зміна даних у повідомленні про початок будівельних робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту

У разі коли змінено осіб, відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду під час виконання будівельних робіт, а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт під час виконання будівельних робіт, або у разі виявлення замовником будівництва технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у поданому повідомленні про початок виконання будівельних робіт або отримання відомостей про виявлення недостовірних даних, необхідно внести зміни до повідомлення про початок виконання будівельних робіт.

Повідомлення про початок будівельних робіт на підставі будпаспорта

За наявності права на земельну ділянку замовник будівництва об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорту, може розпочинати будівельні роботи. Однак перед початком будівельних робіт замовник має подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу через ЦНАП або отримати послугу онлайн через Портал Дія. До будівельних робіт відноситься нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення, реставрація, капітальний ремонт.

Повідомлення про початок будівельних робіт СС1

За наявності права на земельну ділянку замовник будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із незначними наслідками (СС1), може розпочинати будівельні роботи. Однак перед початком будівельних робіт замовник має подати повідомлення про початок виконання будівельних робіт до відповідного органу через ЦНАП або Портал Дія. До будівельних робіт відноситься нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення, реставрація, капітальний ремонт.

Зміна даних у повідомленні про початок будівельних робіт щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1)

У разі коли змінено осіб, відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду під час виконання будівельних робіт, а також у разі коригування проектної документації на виконання будівельних робіт під час виконання будівельних робіт, або у разі виявлення замовником будівництва технічної помилки (описки, друкарської, граматичної, арифметичної помилки) у поданому повідомленні про початок виконання будівельних робіт або отримання відомостей про виявлення недостовірних даних, необхідно внести зміни до повідомлення про початок виконання будівельних робіт. Заява про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт подається суб”єктом господарювання або його уповноваженою особою до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю через центр надання адміністративних послуг за місцем знаходження такого об’єкта.

Скасування повідомлення про початок виконання будівельних робіт

Замовник будівництва має право скасувати повідомлення про початок виконання будівельних робіт. У разі подання заявником заяви про скасування такого повідомлення, право на початок виконання будівельних робіт, набуте на підставі поданого повідомлення, скасовується відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю.

Зміни до декларації про початок виконання підготовчих робіт

У разі коли право на будівницвто об’єкта передано іншому замовнику або якщо змінено осіб, відповідальних за виконання підготовчих робіт або у разі зміни/присвоєння адреси об’єкта будівництва чи виявлення технічної помилки в документації суб’єкту господарювання потрібно внести зміни до декларації про початок виконання підготовчих робіт.