Підтримайте Збройні сили України! 🇺🇦

Адміністративні послуги

Заміна (переоформлення) пенсійного посвідчення

Назва послуги

Заміна пенсійного посвідчення

Рівень послуги
Загальнодержавна
Коротко про послугу

Якщо пенсійне посвідчення стало непридатним для користування, втрачено, особі призначено інший вид пенсії або змінилися інші обставини за заявою одержувача пенсії видається нове посвідчення.

Адміністративно-територіальна одиниця, де надається послуга
Вся Україна
Статус модерації
Підтверджена
Дата створення
28.12.2020 07:49
Суб'єкти надання адміністративної послуги

Територіальні органи Пенсійного фонду України

Умови та випадки надання послуги

Видача пенсійних посвідчень здійснюється зазначеним у заяві територіальним органом Пенсійного фонду України, електронних пенсійних посвідчень – зазначеним у заяві відділенням банку.У разі якщо пенсійне посвідчення стало непридатним для користування, втрачено, особі призначено інший вид пенсії або змінилися обставини здійснення опіки та піклування (змінився законний представник чи його звільнено від повноважень, поновлено цивільну дієздатність одержувача пенсії тощо), за заявою одержувача пенсії видається нове посвідчення, про що робиться відмітка у пенсійній справі.
Заміна пенсійного посвідчення здійснюється за процедурою, визначеною для виготовлення пенсійного посвідчення. При заміні пенсійного посвідчення одержувач пенсії повертає органу Пенсійного фонду України попередньо видане пенсійне посвідчення за наявності, електронне пенсійне посвідчення – банку, які знищуються відповідним органом Пенсійного фонду України або банком.
Пенсійне посвідчення підлягає знищенню у випадку виявлення помилки в записах, скасування рішення про призначення пенсії, якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості, а також у випадках втрати придатності пенсійного посвідчення для користування або смерті власника.Тарифи (комісійні винагороди) за надання послуг банку, умови видачі та порядок обслуговування у банку електронних пенсійних посвідчень у частині платіжної картки встановлюються банком відповідно до законодавства у сфері банківської діяльності, правил банківського обслуговування та внутрішніх документів банку.
Строк дії електронного пенсійного посвідчення як платіжної картки визначається банком і не може перевищувати трьох років.
Пенсійне посвідчення використовується як платіжна картка до закінчення строку її дії, в тому числі у разі закінчення строку призначення пенсії.

Підстави для відмови у наданні послуги

Надання заявником недостовірної або неповної інформації

Категорія суб'єкта звернення
Фізична особа
Нормативні документи, що регулюють надання послуги

Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” частина 2 статті 44, Постанова Пенсійний фонд України від 04.12.2017 №26-1 “Про порядок оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії” п. 3-4 Порядку

Життєва подія

Вихід на пенсію

Особа, що має право подавати скаргу
Оскаржувач, Представник оскаржувача
Можливість оскаржити в суді
Так - заповніть форму Допомога та отримайте консультацію
Позасудові органи оскарження
Результати

Електронне пенсійне посвідчення у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, містить графічну та електронну інформацію про власника, ключі кваліфікованого електронного підпису, Пенсійне посвідчення у паперовій формі

Документи, необхідні для отримання послуги

Заява | Документ, що посвідчує особу, або документ, що підтверджує повноваження особи як представника | Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серії та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) | Фото | Зразок підпису (для електронного пенсійного посвідчення)

Спосіб подання заяви та документів

Представник заявника: Письмово; Особисто, Заявник: Письмово; Особисто

Спосіб отримання результатів надання послуги

Представник заявника: Письмово; Особисто, Заявник: Письмово; Особисто

Строки надання

Звичайне надання: У місячний строк

Вартості надання

Звичайне надання: Безоплатне надання

0 0 голосів
Рейтинг
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі